Przedłużanie rzęs

CZYM JEST I NA CZYM POLEGA PRZEDŁUŻANIE RZĘS

Przedłużanie rzęs to najlepszy sposób na stosunkowo trwałą poprawę wyglądu rzęs. Zabieg polega na precyzyjnym doklejeniu do naturalnych rzęs pojedynczych włosków, wykonanych z rożnych materiałów, dzięki czemu wyglądają one na dłuższe i grubsze. Jest to metoda, która zapewnia nie tylko znacznie naturalniejszy wygląd niż w przypadku doklejanych kępek, lecz również dłużej utrzymujący się efekt. W zależności od kondycji naturalnych włosków oraz stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych- przedłużone rzęsy utrzymują się od 3 do 4 tygodni. Dodatkową zaletą jest wytrzymałość, bowiem przedłużone rzęsy z łatwością wytrzymają kąpiel, saunę czy intensywny wysiłek. To nie wszystkie powody, dla których warto zdecydować się na taki zabieg- doświadczona kosmetyczka potrafi tak przedłużyć i wystylizować rzęsy, żeby optycznie powiększyć oczy lub nadać im pożądany kształt.

Pierwsze zabiegi przedłużania rzęs miały miejsce w starożytnej Grecji. Tamtejsze elegantki aplikowały sobie sztuczne rzęsy zrobione ze zwierzęcej sierści aby uzyskać młodszy i bardziej niewinny wygląd. Oczywiście efekt takiego domowego zabiegu był krótkotrwały i prawdopodobnie często prowadził do podrażnienia oczu.

Wydaje się, że w kolejnych epokach zaniechano prób przedłużenia rzęs (a przynajmniej nie zachowały się żadne świadectwa takich zabiegów), aż do końca XIX wieku. W  brytyjskim periodyku „Truth” z 1882 roku znajdujemy artykuł opisujący przedłużanie rzęs metodą wszywania włosków w górne powieki. Był to zabieg bardzo bolesny i zapewne często przynosił przykre konsekwencje w postaci infekcji powiek czy nawet gałek ocznych. Ówczesne kobiety najwyraźniej jednak wychodziły z założenia, że piękno wymaga poświęceń, bo- choć dziś wydaje się dziwne- zabieg cieszył się sporym powodzenie.

Prawdziwy boom na przedłużane rzęsy pojawił się jednak wraz w rozwojem kinematografii. Ponieważ film miał z założenia pokazywać miał lepszą rzeczywistość, również uroda aktorek musiała być doskonała. Rzęsy z ludzkich włosów oraz siatki z gazy były umocowywane za pomocą kleju do charakteryzacji. Efekt był wprawdzie oszałamiający, natomiast dość nietrwały i wykorzystywany raczej na potrzeby filmu i sesji zdjęciowych, niż w codziennym życiu.

Od lat 50-tych kępki sztucznych rzęs stały się bardzo popularne i powszechnie stosowane nie tylko przez celebrytki i gwiazdy kina, lecz również przez zwykłe kobiety. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w 2003 roku, kiedy to opracowano metodę przedłużania rzęs 1:1.

PRZEDŁUŻANIE RZĘS METODĄ 1:1

Czy aplikacja rzęs jest bezpieczna?

Przedłużanie rzęs przy użyciu Noble Lashes wykonywane z użyciem oryginalnych produktów jest w pełni bezpieczne. Kleje Noble Lashes nie pozostawiają śladów i są niewidoczne. Nasze rzęsy są odporne na wodę, pot, łzy oraz wysoką temperaturę. Noble Lashes to gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa.

Prawidłowo przedłużone rzęsy nie powodują dyskomfortu, nie czuć ich ciężaru, nie ciągną, nie szczypią, wypadają  pojedynczo (co wiąże się z cyklem życia rzęsy naturalnej). Proces aplikacji rzęs nie wpływa na szybkość wypadania rzęsy. Na miejsce starej rzęsy wyrasta nowa, zdrowa rzęsa, do której przy uzupełnianiu znowu można dokleić sztuczną.

Czym wyróżniają się nasze rzęsy?

Noble Lashes to przede wszystkim szeroki wachlarz rzęs. Nasze rzęsy wykonane są z jedwabiu z dodatkiem włókna syntetycznego, zapewniając jednocześnie trwałość i odpowiedni profil.

Nasze rzęsy są lekkie, naturalnie wygięte, świetnie wyglądają i jednocześnie nie obciążają naturalnych rzęs. Rzęsy Noble Lashes to najdelikatniejsze i najlżejsze rzęsy dostępne na rynku.  Bez względu na rodzaj rzęs, zabieg Noble Lashes uwydatni Twoje naturalne piękno i doda pewności siebie w każdej sytuacji.

Jak długo można nosić rzęsy Noble Lashes?

Naturalne rzęsy wypadają i są zastępowane przez nowe przeciętnie co 60 do 90 dni. Dla uzyskania najlepszego efektu należy dopełniać rzęsy co 3 do 5 tygodni. Zabieg uzupełniający zajmuje jedynie od 60 do 90 minut. Zabiegi uzupełnienia można wykonywać regularnie.

Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs metoda Noble Lashes?

Przed zabiegiem nie należy podkręcać rzęs zalotką ani tuszować rzęs. Należy wyjąć szkła kontaktowe i dokładnie umyć rzęsy płynem do demakijażu na bazie wody.
Powieki i rzęsy muszą być czyste i suche. Nie należy pić kawy ani przyjmować substancji pobudzających (uwaga na tabletki odchudzające), ponieważ istnieje możliwość drgania powieki, co przedłuży czas wykonywania zabiegu lub go uniemożliwi.

Czy mogę poddać się aplikacji, jeśli moje rzęsy są cienkie?

Dobierzemy rzęsy tak, aby nie obciążały one Twoich naturalnych rzęs. Odpowiednio przeprowadzony zabieg przedłużania jest bezinwazyjny i nie wywołuje dyskomfortu. Dzięki niemu Ty również będziesz mogła cieszyć się, długimi i zalotnymi rzęsami.

Zabieg wykonywany na sprawdzonych i certyfikowanych produktach Noble Lashes jest bezbolesny i nie wpływa na stan powiek i rzęs.

Czym wyróżnia się przedłużanie rzęs metodą Noble Lashes?

Przedłużanie rzęs metodą Noble Lashes to profesjonalny zabieg polegający na pojedynczym przyklejaniu rzęsy sztucznej do rzęsy naturalnej (metoda 1:1). Dzięki swojej elastyczności rzęsy zachowują się i wyglądają jak naturalne.

Relaksujący zabieg zajmuje od 120 do 180 minut. Nasze rzęsy są wodoodporne. Można z nimi pływać, ćwiczyć, korzystać z zabiegów w saunie, gdyż dzięki swojej strukturze pozostają nienaruszone.

Efekt przedłużenia i pogrubienia osiąga się bez konieczności stosowania tuszu.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • alergia i stany zapalne oczu i powiek, nadmierne łzawienie, zapalenie spojówek, itd.
 • alergia na składniki produktów używanych do stylizacji,
 • niedomykanie powiek,
 • alopecia – całkowity brak rzęs,
 • zespół suchego oka,
 • nadmierna nerwowość i mruganie oczu,
 • bardzo zniszczone rzęsy naturalne
 • trichotillomania – choroba wynikająca z autoagresji, nerwowe wyrywanie włosów i rzęs

Zasady pielęgnacji rzęs

DO 48 GODZIN PO APLIKACJI NALEŻY :

 • zachować ostrożność podczas usuwania makijażu i tuszu, najlepiej stosować płatki do demakijażu
 • unikać nadmiernego pocierania rzęs
 • unikać narażania rzęs na działanie wody, pary wodnej, ciepła (gorącego prysznica, sauny, basenu)
 • nie stosować żadnych kosmetyków w okolicy oczu
 • unikać zabiegów na twarz oraz zabiegów mogących podrażnić okolice oczu
 • przeczesywać rzęsy rano i wieczorem specjalną szczoteczką

PO UPŁYWIE 48 GODZIN NALEŻY:

 • zachować ostrożność podczas usuwania makijażu i tuszu, najlepiej stosować płatki do demakijażu
 • unikać stosowania w okolicach rzęs wacików, waty lub innych materiałów zawierających włókna
 • unikać stosowania tłustych kosmetyków w okolicy rzęs, w tym kremów pod oczy, wazeliny, serum, tłustych olejków i mleczka – mogą one rozpuścić klej
 • unikać stosowanie kosmetyków wodoodpornych w okolicy rzęs, w tym tuszu i eyelineru
 • używać kosmetyków Noble Lashes które są opracowane specjalnie do przedłużania rzęs
 • unikać nadmiernego pocierania rzęs
 • ograniczyć wizyty w saunie, pomieszczeniach parowych i solarium – zbyt częste wystawianie rzęs na nagłe zmiany temperatury może osłabić wiązanie kleju
 • stosować utrwalacz noble łashes do zaaplikowanych rzęs, w celu zachowania ich pięknego wyglądu i wydłużenia trwałości zabiegu.

Lifting rzęs

Zabieg do trwałego modelowania rzęs FALL IN THE VOLUME przeznaczony do delikatnego lecz długotrwałego podkręcania rzęs.

Zalecany szczególnie dla pań o długich i prostych rzęsach. Zabieg trwa około 60 minut, jego efekt jest widoczny przez około 4-6 tygodni.

Lifting rzęs – to delikatny, prosty i niezwykle popularny zabieg.