Peelingi chemiczne RHONDA ALLISON

linia
 

KWASY:

 

 1. Mandelic Acid – kwas migdałowy.:

Mandelic Arginine peel i Hibiscus Peel.

Znajdujący się w migdałach i używany jako środek antyseptyczny, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, kwas migdałowy wspomaga leczenie wszystkich stanów trądzikowych i korzystnie działa na oznaki fotostarzenia i nierównomiernej pigmentacji. Zazwyczaj nie powoduje odczucia silnego kłucia, dzięki czemu jest tolerowany przez większość rodzajów skór.

 

 1. Vitamin A+ Peptide Peel
  Peeling z retinolem i peptydami jest silnym koncentratem retinolu w połączeniu z trójpeptydami zamkniętymi w liposomy. Ponadto zawiera on 100-procentową chiralną L-karnitynę, która wzmacnia efekt złuszczania.

Istnieje wiele badań na temat kwasu retinowego. Retinoidy ponownie tworzą uszkodzone komórki i pomagają im dojrzewać w swoim czasie. Zastosowane na skórę zwiększają liczbę wewnątrzkomórkowych substancj, które zapobiegają zbijaniu się komórek w grudki i w ten sposób przyśpieszają produkcję komórek. Retinoidy pobudzają komórki do złuszczania w łagodny i uporządkowany sposób, a nowe komórki są poprawnie zbudowane.

Retinol czyli pochodna witaminy A jest skuteczna w leczeniu zmarszczek spowodowanych słońcem, jak również również przebarwień spowodowanych starzeniem się skóry.

 

 1. Melanin Supresant Solution.

Preparat przeciw przebarwieniom. Jest dodatkiem przy zabiegach rozjaśniających skórę, walczy z przebarwieniami. Wspomaga wydzielanie prawidłowej melaniny, minimalizuje przebarwienia pozapalne, ma działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne. Składnikami aktywnymi są w tym preparacie kwas azelainowy, ekstrakt z pomidora, kwas kojowy, kwas l-askorbinowy, alfa arbutyna.

 

 1. Cell Conditioner.

Preparat do stymulacji kolagenu. Zwiększa produkcję kolagenu, zmniejszając degradację skóry, poprawia strukturę i stan skóry, redukuje zmarszczki. Preparat stymuluje  aktywność kolagenu Redukuje lipidy i ma właściwości antynowotworowe, przeciwzapalne oraz zwalcza mikroby. Formuła ta ma wiele zastosowań i nadaje się do wszystkich rodzajów skóry. Można ją stosować w ramach przygotowania do zabiegów z innymi kwasami, zmieszać z innym preparatem dla wzmocnienia efektu lub zastosować jako samodzielną warstwę peelingu.

 

 1. 20% L-Lactic Acid.

Kwas mlekowy o stężeniu 20%. Ma właściwości nawilżające i złuszczające. Wygładza zmarszczki, zmiękcza i działa przeciwstarzeniowo. Doskonale wzmacnia działanie enzymu.

Formuła polimeryzowanego kwasu L-mlekowego zwiększa jego właściwości nawilżające i zatrzymywanie wody w warstwie rogowej naskórka, wspomaga odnowę komórkową oraz działa nawadniająco i regenerująco.

W organizmie kwas mlekowy znajduje się w krwi i mięśniach, jako produkt glukozy i glikogenu. Jest on składnikiem NMF – naturalnego czynnika nawilżającego skóry.

 

 1. 20% Glycolic Acid.

Kwas glikolowy o stężeniu 20%. Poprawia strukturę i spójność skóry, głęboko ją penetrując. Dzięki temu doskonale nadaje się dla skóry nastoletniej z problemami typowymi dla cery trądzikowej oraz wrażliwej, zanieczyszczonej, z tendencją do zaskórników.

Ze wszystkich alfa-hydroksykwasów kwas glikolowy ma najsilniejsze właściwości jednoczesnej natychmiastowej penetracji i eksfoliacji. Budowa cząsteczkowa tego kwasu jest mniejsza niż innych kwasów AHA, co korzystnie wpływa na jego wchłanianie.

 

 1. H202 Emulsion.

Emulsja – nadtlenek wodoru. Doskonały w przypadku skóry palaczy i z oznakami starzenia.

ENZYMY:

 

 1. Cherry Jubilee Enzyme – wiśniowy peeling enzymatyczny – fitoodżywczy peeling.

Łagodny peeling regenerujący naskórek. Działa keratolitycznie i przeciwzapalnie. Jest humektantem. Zawiera naturalne polifenole (flawonoidy), które są bardzo bogate w przeciwutleniacze. Ta formuła ma potężne właściwości przeciwstarzeniowe, które zwalczają wolne rodniki i pomagają budować zdrową tkankę skórną.

Polecany dla: skóry z oznakami starzenia.

 

 1. Tomato Enzyme Peel – peeling enzymatyczny z pomidora

Peeling enzymatyczny z pomidora. Ma właściwości depigmentacyjne, regeneracyjne, złuszczające oraz antyoksydacyjne. Pomidor jest bogaty w likopen (przeciwutleniacz) i jest doskonały w walce z trądzikiem i przebarwieniami.

Polecany dla: skóry tłustej, trądzikowej, skóry z przebarwieniami, z oznakami fotostarzenia.

linia